موفقیتی دیگر در وکالت دعوای نقض علامت تجاری

ابطال ثبت علامت تجاری دانرو به نفع موکل؛


طی پرونده ای که در شعبه سوم مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران مطرح گردیده بود با عنایت به استفاده مقدم موکل از نام تجاری دانرو و نیز سبق استعمال مشارالیه از علامت تجاری مزبور، حکم ابطال ثبت علامت تجاری دانرو توسط خوانده صادر گردید. در این پرونده دعوای موکل مبنی بر الزام اداره ثبت علایم تجاری به ثبت علامت تجاری دانرو  مورد رد قرار گرفته بود.
طرفین پرونده نسبت به حکم صادر شده تجدیدنظر خواهی کردند. شعبه 10 دادگاه تجدیدنظر استان تهران در مقام رسیدگی به اعتراض طرفین ضمن تایید دادنامه بدوی در رابطه با ابطال علامت دانرو، در قسمت الزام اداره ثبت علایم تجاری به ثبت علامت تجاری موکل با نقض قرار رد دعوا، پرونده را جهت رسیدگی ماهوی به دادگاه بدوی عودت دادند.

وکالت دعوای نقض علامت تجاری

وکالت دعوای نقض علامت تجاری به کمک بهترین کارشناسان دعاوی نقض علامت تجاری در شرکت دانشگاهی حقوق مالکیت فکری تهران صورت می‌گیرد برای دریافت مشاوره رایگان لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

وکالت دعاوی نقض علامت تجاری

در امور حقوقی   وکالت دعاوی نقض علامت تجاری درواقع  مربوط به استفاده غیرمجاز از علامت تجاری دیگری است، به‌طوری‌که دعوی به دلیل استفاده غیرمجاز از برند شخص دیگر انجام می‌شود.  در صورت نقض علامت تجاری،   دعاوی کیفری و حقوقی در دادسراها، دادگاه‌ها   توسط شخص یا وکیل قابل‌طرح است که هزینه دادرسی نیز باید پرداخت  شود.

در حال حاضر در کنار ثبت اختراع، ثبت علامت تجاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به همین دلیل قوانین مهمی تصویب‌شده‌اند تا حقوق مادی و معنوی مالکان علامت‌های تجاری ، طرح‌های صنعتی و مخترعینمحفوظ باشد.

علامت تجاری

علامت تجاری، برای ایجاد تمایز بین کالاها یا خدمات اشخاص از کالاها و خدمات سایرین طراحی میشوند و بعد از طی مراحل مربوط به ثبت علامت تجاری تنها مالک علامت یا  اشخاصی که از طرف مالک اجازه دارند می‌توانند از آن علامت استفاده کنند. درصورتی‌که  شخصی  بدون اجازه از علامت ثبت شده استفاده کند یا علامتی مشابه آن را طراحی  و مورداستفاده قرار دهد به نحوی که موجب گمراهی مصرف کننده شود ، دارنده یا مالک علامت می‌تواند به دادگاه مراجعه کرده و  دعوی نفض علامت تجاری را مطرح نماید تا توسط قانون پیگیری شود.از آنجا که طرح چنین دعاوی امری تخصصی است بهتر است وکالت اینگونه دعاوی را به وکلای متخصص مالکیت فکری بسپارید.  دعاوی نقض علامت تجاری توسط بهترین کارشناسان در شرکت دانشگاهی حقوق مالکیت فکری تهران انجام می‌شود. برای استفاده از خدمات و دریافت مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

 

 

وکالت دعوای نقض علامت تجاری

 

حقوق ناشی از ثبت علامت تجاری

هرگونه علامتی که در ایران به ثبت رسیده فقط توسط  مالک یا دارنده  یایا افرادی که طبق قرارداد یاتوافق نامه با مالک مجاز به استفاده ازعلامت هستند قابل بهره برداری است .

مالک علامت تجاری می‌تواند  علیه هر شخصی که بدون اجازه و موافقت او از علامت تجاری‌اش استفاده کرده در دادگاه اقامه دعوی کند. چرا‌که علامت ثبت‌شده بدون موافقت مالک نباید  برای کالاها یا خدمات مشابهی استفاده شود و موجب گمراهی افراد شود. وکالت دعاوی نقض علامت تجاری در شرکت دانشگاهی حقوق مالکیت فکری تهران توسط وکلای متخصص مالکیت فکریانجام می‌شود. وکلای متخصص مالکیت فکری با استفاده از دانش و مهارت خود در پرونده های وکالت دعاوی نقض علامت تجاری ممکن است موارد مختلفی را برای پیروزی موکل خود در نظر بگیرند. به طور مثال مدت اعتبار علامت تجاری،میزان استفاده از علامت تجاری و..

دعاوی کیفری علامت تجاری

به‌طورکلی وکالت دعاوی نقض علامت تجاری یکی از تخصصی‌ترین و مهم‌ترین دعاوی قابل‌طرح در دادگاه به شمار می‌رود و وکلای مالکیت فکری که به زوایای مختلف این حقوق و مواد قانونی تسلط دارند بهتر از سایر وکلا میتوانند وکالت دعاوی نقض علامت تجاری را به عهده گیرند معمولاً زمانی دعاوی کیفری علامت تجاری صورت می‌گیرد که بدون اجازه مالک از علامت تجاری او سوءاستفاده شده باشد و سبب گمراهی عموم شود.

اگر شخصی بدون موافقت مالک از علامت تجاری او استفاده کند در دادگاه محکوم‌شده و به پرداخت  جزای نقدی محکوم می شود. شرکت دانشگاهی حقوقی مالکیت فکری تهران خدمات ویژه‌ای را  از طریق وکلای پایه‌یک دادگستری در اختیار افراد می‌گذارد. عزیزان برای  هرگونه سوال در خصوص وکالت دعاوی نقض علامت تجاری کافی است با ما تماس بگیرند تا راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم به آن‌ها داده شود.